Rahvusvaheline koostöö

 

 

Mitmepoolsed keskkonnakaitselised lepingud ja kokkulepped

  • Eesti keskkonnaministeeriumi, Läti riikliku keskkonnakaitse komitee ja Leedu keskkonnakaitse komitee vaheline kokkulepe keskkonnakaitse ja loodusvarade kasutamise reguleerimise kohta. (10. Tallinn, 17. Riia, 19. Vilnius detsember 1990. a)
  • Eesti Vabariigi Valitsuse, Läti Vabariigi Valitsuse ja Leedu Vabariigi Valitsuse vaheline keskkonnakaitsealase koostöö kokkulepe. (Tallinn, 21. juuli 1995. a)
  • Koostöö memorandum Eesti, Ühendkunigriigi, Taani, Soome, Itaalia, Hollandi, Norra, Sloveenia, Leedu, Rootsi ja Iirimaa vahel kasvuhoonegaaside heitkoguste registri loomiseks. (Tallinn, 15. november 2004. a)

 

 

Kahepoolsed kokkulepped

Eesti poolt alla kirjutatud kahepoolsed keskkonnakaitselised kokkulepped (128 KB) võib jagada kolme rühma:

  • Raamlepingud täidavad tavaliselt teerajaja osa kahe riigi suhetes teatud valdkonnas, olles seega üldsõnalised ega sisalda konkreetseid kohustusi. Keskkonnakaitsealastes raamlepetes on tavaliselt nimetatud säästva arengu põhimõtetest lähtuvad koostööpõhimõtted, -valdkonnad ja -vormid, üldised suunad ning institutsioonid, kes vastutavad edasise koostöö arendamise eest.
  • Kalanduskokkulepped määravad kalapüügi ja kalavarude kaitse ning kasutamise põhimõtted, kalapüügipiirkonnad, ressursside säilitamise, kaitse ja kasutamise üldpõhimõtted, teaduslike ja muude uuringute läbiviimise põhimõtted, ressurssidele ligipääsu põhimõtted jmt.

    Samuti lepitakse neis kokku institutsioonides, kes vastutavad lepete täitmise ja edaspidise koostöö eest ning sageli on kokku lepitud ka konsultatsioonide pidamise üldpõhimõtetes. Konkreetsetes kalapüügikogustes lepitakse kokku eraldi sõlmitavate protokollide alusel.
  • Muud keskkonnavaldkondi reguleerivad kokkulepped.

 

 

 


 

 

 

 

Viimati uuendatud: 2. oktoober 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.