Ajagraafik ja tööplaan (VMK)

Alates 1. maist 2012 kuni 31. oktoobrini 2012 toimus veemajanduskavade koostamise ajagraafiku ja tööplaani avalik väljapanek maakonnakeskustes.

Avaliku väljapaneku ajal oli kõikidel isikutel õigus esitada ajagraafiku ja tööplaani kohta ettepanekuid ja vastuväiteid. Keskkonnaministeerium korraldas ajagraafiku ja tööplaani tutvustamiseks avalikke arutelusid.

Veemajanduskavade koostamise ajagraafik ja tööplaan koostatakse veeseaduse § 3 20 lõike 5 punkti 1 kohaselt. See peab sisaldama meetmeid avalikkuse teavitamiseks, nõustamiseks ja avalikkusega nõu pidamiseks.

Ettepanekuid ja vastuväiteid ajagraafiku ja tööplaani kohta sai esitada alates 1. maist 2012 kuni 31. oktoobrini 2012 Keskkonnaministeeriumile elektrooniliselt ja paberil ning paberil maakonnakeskustes avaliku väljapaneku kohtades.

Avalikud arutelud ajagraafiku ja tööplaani tutvustamiseks

Ajagraafiku ja tööplaani tutvustamiseks korraldati järgmised avalikud arutelud:

 1. Koiva vesikonnas - 15. juunil 2012.
 2. Tallinnas - Tallinnas 4. oktoobril 2012 toimuval rahvusvahelise projekti "Act 4 my Baltic Sea" konverentsil "Me and My Sea - Actions taken of four municipalities for reducing nutrients in the Baltic Sea from separate households and from leasure boats".
 3. Lääne-Eesti vesikonnas - 18. oktoobril 2012 kell 11.00 Pärnus, Roheline 64, Keskkonnaameti Pärnu kontori I korruse nõupidamiste ruumis.
 4. Ida-Eesti vesikonnas - 23. oktoobril 2012 algusega kell 11.00 Jõgeva, Aia 6, Jõgeva Kultuurikeskuses.

 

Aastateks 2015-2021 koostatava veemajanduskava koostamise ajagraafik ja tööplaan ning sellega seotud muud dokumendid:
 1. Ajagraafik ja tööplaan
 2. Ida-Eesti vesikonna kohalikud omavalitsused
 3. Lääne-Eesti vesikonna kohalikud omavalitsused
 4. Koiva vesikonna kohalikud omavalitsused
 5. Kaasamise tegevuskava
 6. Kaasamise tegevuskava tegevused
 7. Kohad, kus ajagraafik ja tööplaan olid avalikul väljapanekul
 8. Avaliku väljapaneku tulemused

Avaliku väljapaneku käigus tehtud avalike arutelude kokkuvõtetega ning kirjalikult esitatud ettepanekutega saab tutvuda Keskkonnaministeeriumis.

Ajagraafiku ja tööplaani üheks osaks olev kaasamise tegevuskava ajakohastatakse vähemalt üks kord aastas. Ajakohastamist korraldab Keskkonnaamet, ajakohastatud kaasamise kava kinnitab veemajanduskomisjon.


 

 

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.