Välisfinantseerimine

Keskkonnasektor on üks olulisemaid valdkondi, mis vajab investeeringuid erinevatesse sektoritesse

Euroopa Liiduga ühinemine tõi meie tegevusse uue mõõtme – EL poliitikad ja strateegiad. Nendes orienteerumine ja nendevaheliste seostest arusaamine on aluseks nii meie seadusandluse EL omaga vastavusse viimise edukusele ja kiirusele kui ka seadusandluse rakendamiseks vajalike struktuuride ja protseduuride väljaarendamisel.

Euroopa Liidu eelarveprioodi 2014-2020 tutvustav infopäev

18. juunil 2014. aastal toimus Keskkonnaministeeriumis 2014-2020 perioodi tutvustav infopäev

 

 

Euroopa Liidu programmiperiood 2014-2020

Euroopa Liidu 2014-2020 eelarveperioodil on Eestil võimalik saada 5,9 miljardit eurot toetust.

Sellest 4,3 miljardit eurot moodustab toetus Euroopa struktuuri- ja investeerimisfondidest – Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF), Ühtekuuluvusfondist (ÜF), Euroopa Sotsiaalfondist (ESF), Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist (EAFRD) ning Euroopa Merendus- ja Kalandusfondist (EMKF).

Ülejäänud osa moodustavad põllumajanduse otsetoetused (967 miljonit eurot) ning Euroopa Komisjoni tsentraalselt juhitavad fondid (näiteks Horisont 2020, Euroopa Ühendamise Rahastu jne).

Eurotoetuste kasutamine peab panustama Eesti konkurentsivõime kasvu eesmärkide saavutamisse:
  • Tõsta tootlikkust hõivatu kohta EL keskmisega võrreldes 2020. aastaks 80 protsendini (2012. aastal vastav näitaja oli 68,7 protsenti)
  • Tõsta tööhõive määra 20-64 aastaste seas 2020.aastaks 76 protsendini (2012. aastaks vastav näitaja oli 71,7 protsenti).


Selleks suunatakse eurotoetused kuue prioriteetse valdkonna – haridus, majandus, keskkond, energeetika, transport ja infotehnoloogia – arendamisse. Need tõstavad Eesti konkurentsivõimet, annavad arengutõuke ja omavad pikaajalist positiivset mõju ka teiste elualade arengule.

Täpsema ülevaate leiab Euroopa Liidu Struktuuritoetuste koduleheküljelt www.struktuurifondid.ee

 

Viimati uuendatud: 22. märts 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.